do góry
Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Sląskie.
Unia Europejska
02 Czerwiec 2022
kategoria:
Aktualności

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w Grze Miejskiej „PSZOKuj w Raciborzu”, czyli super przygodzie na świeżym powietrzu z QR kodem!

Na starcie zgłosiły sie dwadzieścia trzy drużyny składające się z uczniów raciborskich szkół, które w formie sprawnościowej zabawy ekologicznej sprawdzały swoją wiedzę z zakresu prawidłowego sortowania odpadów i zasad działania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. To już kolejna edycja naszej zabawy, która łączyła zadania interaktywne ze sprawnościowymi. Pogoda nam dopisała, uczestnicy również, humory doskonałe a z wiedzą w zakresie sortowania odpadów to bywało różnie choć musimy podkreślić, że wielokrotnie zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni poziomem wiedzy.
Uczestnicy ekologicznej gry miejskiej wykazali się wspaniałą sprawnością fizyczną. Rywalizacja była niezwykle zaciekła a różnice czasowe przy poszczególnych zadaniach niewielkie. Część zespołów wykazała się wręcz idealną znajomością zasad sortowania odpadów i ich punktacja była zbliżona do maksymalnej. Zdarzyły się również takie, którym zadania teoretyczne sprawiły pewne problemy. Najczęściej popełniane błędy były z chusteczką higieniczną i zabrudzonym kartonem po pizzy. Sprawdźcie na naszej stronie do jakiego pojemnika powinien trafić taki odpad. Na stronie Urzędu Miasta uruchomiona jest specjalna wyszukiwarka, która pomoże Wam prawidłowo sortować odpady.

Pomimo zaciętej rywalizacji wszyscy zawodnicy mieli na twarzach szerokie uśmiechy do samego końca zabawy. Najlepszym podsumowaniem naszej gry miejskiej było to, że na mecie Drużyny pytały kiedy organizujemy kolejną edycję i czy już się można zapisać.

Najwięcej punktów w kategorii klasy I-III zdobyły Drużyny:
- Segregatorki - 96 pkt.
- Rycerze Recyklingu - 78 pkt.

Najwięcej punktów w kategorii klasy IV-VIII zdobyły Drużyny:
- Eko Sówki - 95 pkt.
- Eko Ludki 420 - 86 pkt.

Informacje o terminie odbioru nagród przekażemy telefonicznie do opiekunów Drużyny.

Gra miejska 2022 - PSZOKuj w Raciborzu

2 czerwiec 2022

Trochę zdjęc z trasy naszej zabawy ekologicznej dla uczniów raciborskich szkół podstawowych.

W nagrodzeniu wszystkich uczniów biorących udział w Grze Miejskiej 2022 pn. "Odpadowe ABC - PSZOKuj w Raciborzu" wzięły udział następujące firmy:

  • Henkel Polska Sp. z o.o
  • MIESZKO S.A.
  • Tokai Cobex Polska sp. z o.o.
  • Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o.
  • Wodociągi Raciborskie Sp. z o.o.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w realizowaną przez Miasto kampanię informacyjno - edukacyjną w ramach projektu pn. „Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w mieście Racibórz – II etap inwestycji”. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H